Міжнародна співпраця для безпечних територій: пілотний проєкт на Харківщині
16.01.2025
Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO), Фонд Східна Європа (EEF), як імплементаційний партнер швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) та Центр гуманітарного розмінування (Центр) підписали Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю.
Мета – об’єднання зусиль для реалізації пілотного проєкту в Харківській області, спрямованого на визначення пріоритетних територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню. Проєкт розпочався 6 січня 2025 року та триватиме три місяці – до кінця березня 2025 року.
«Цей проєкт покликаний покращити процеси гуманітарного розмінування завдяки автоматизації аналізу даних і оптимізації ресурсів. Використання сучасних технологій та аналітичних рішень сприятиме ефективному визначенню пріоритетних зон гуманітарного розмінування, що є критично важливим кроком для забезпечення безпеки та якнайшвидшого відновлення економічної активності в регіоні. Зокрема, методологія пріоритезації спиратиметься на чіткий алгоритм на основі широкого спектру даних, що враховуватимуть економічні, соціальні, екологічні та безпекові чинники для конкретної території», – повідомив директор Центру Володимир Байда.
FCDO та уряд Швейцарії профінансують пілотний проєкт на загальну суму в еквіваленті 500 тисяч доларів США, а Центр є відповідальним за управління, координацію залучених сторін та сталий розвиток ініціативи.
На основі результатів пілотного проєкту підхід до пріоритезації має перспективу бути застосованим у всіх регіонах України, що зазнали впливу мін та інших вибухонебезпечних предметів. Підписанти Меморандуму сподіваються на те, що цей проєкт, який є інноваційним для протимінної діяльності у всьому світі, стане наочним прикладом позитивного впливу міжнародної співпраці на процеси розмінування.
