Міжнародне співробітництво у сфері гуманітарного розмінування є одним із основних завдань Центру гуманітарного розмінування (ЦГР) згідно Положення про ЦГР.
Метою міжнародної співпраці ЦГР є сприяння у реалізації місії та повноважень ЦГР через:
- залучення фінансової, матеріальної, експертної та іншої підтримки від міжнародної спільноти та реалізацію спільних програм та проєктів;
- обміну знаннями та досвідом з міжнародними партнерами;
- інформування міжнародної спільноти щодо стану та перспектив протимінної діяльності та гуманітарного розмінування в Україні.
За цим напрямом діяльності ЦГР передусім взаємодіє із такими типами партнерів як:
- Уряди іноземних держав та їх дипломатичні представництва на території України;
- Міжнародні організації з розвитку та гуманітарні організації (наприклад, агенції системи ООН) та їх представництва на території України;
- Організації, що впроваджують проєкти за кошти міжнародних партнерів (як міжнародні, так і національні);
- Міжнародні спеціалізовані організації, що працюють у секторі протимінної діяльності як на глобальному, так і на місцевому рівнях.
Ключовими принципами міжнародної співпраці ЦГР є:
1. Прозорість та підзвітність – ЦГР дотримується усіх вимог законодавства щодо звітування в рамках співпраці із міжнародними партнерами, а також гарантує максимальну прозорість своєї роботи через механізми роботи Наглядової ради, антикорупційних політик та процедур тощо.
2. Інклюзивність – дизайн та впровадження міжнародних проєктів передбачають тісну взаємодію донорів, партнерів із впровадження, ЦГР, та кінцевих реципієнтів на усіх рівнях із використанням механізмів моніторингу, аналізу та оцінки.
3. Орієнтація на результат – в рамках реалізації міжнародних проєктів ЦГР орієнтується передусім на досягнення максимального співвідношення досягнутого результату відносно здійснених інвестицій.
4. Партнерство – будь-яка міжнародна співпраця передбачає обмін досвідом та здійснення усіх необхідних зусиль залученими сторонами з метою досягнення якнайкращих результатів та створення додаткової цінності як для донорів, так і для реципієнтів підтримки.
Міжнародна співпраця ЦГР переважно відбувається у наступних форматах:
- через участь представників ЦГР у роботі та засіданнях Секторальної робочої групи “Гуманітарне розмінування” при Міністерстві економіки України;
- через участь представників ЦГР у галузевих міжнародних та національних подіях, що передбачають можливості для зустрічей та перемовин із міжнародними партнерами;
- через роботу Наглядової ради ЦГР, до складу якої входять представники міжнародних партнерів;
- на двосторонній основі через проведення зустрічей, котрі можуть бути ініційовані як ЦГР, так і міжнародними партнерами.