Український досвід розмінування на світовій платформі: участь Центру в NDM-UN28 у Женеві
11.04.2025



З 9 по 11 квітня 2025 року в Женеві (Швейцарська Конфедерація) відбулася 28-ма Міжнародна зустріч національних директорів з протимінної діяльності та радників ООН (NDM-UN28) – одна з ключових щорічних подій, яка об’єднує світову спільноту для обговорення стратегічних викликів і можливостей у сфері протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.
Зустріч організовано під егідою Міжвідомчої координаційної групи ООН з питань протимінної діяльності (IACG-MA), у співпраці з Службою ООН з питань протимінної діяльності (UNMAS) та Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування (GICHD).
Цьогорічна подія відбулася під гаслом «Безпечне майбутнє починається тут» (Safe Futures Start Here). Вона зібрала керівників національних органів з розмінування, представників міжнародних організацій, донорів, технічних експертів, операторів та інноваційних компаній з усього світу.
Програма заходу охоплювала 5 пленарних засідань, понад 30 супутніх заходів та нетворкінг-зустрічі для налагодження партнерств.
Український досвід
Представники Центру гуманітарного розмінування України взяли активну участь у заходах NDM-UN28, зокрема долучилися до панельної дискусії «Протимінна діяльність – основа безпечного майбутнього України: поточний стан, перспективи та виклики».
У рамках виступу було представлено:
▪️діяльність Центру як координатора гуманітарного розмінування в Україні;
▪️особливості функціонування ринкової моделі гуманітарного розмінування – зокрема, програми компенсації за розмінування земель сільськогосподарського призначення;
▪️виклики, з якими стикається Україна в умовах повномасштабної війни;
▪️напрацювання у сфері впровадження новітніх рішень.
Поглиблення міжнародної співпраці
Захід став важливою платформою для стратегічного діалогу щодо підвищення ефективності протимінної діяльності, обміну кращими практиками, впровадження інновацій та фінансування гуманітарних програм у регіонах, що постраждали від мінного забруднення.
Участь представників Центру дозволила посилити координацію з ключовими міжнародними партнерами та налагодити нові зв’язки для запуску спільних проєктів.
Україна посідає важливе місце у світовій спільноті з гуманітарного розмінування – вона пропонує нові підходи, налагоджує партнерства та ділиться інноваційними рішеннями для безпечного майбутнього.
Фото: © GICHD/Antoine Tardy